Mcafee Blacklist Kara Liste Kontrolü - Blacklist Kurtulma Yöntemleri - Mcafee Kara liste Kurtulma Yöntemleri - Blacklist Sorgulama - Mcafee Blacklist kurtulma
Mcafee Kara Liste (Blacklist) Nedir?

Mcafee karaliste (blacklist) kurtulma yolu Web sitelerinde özellikle wordpress açık kaynaklı kodlu bir yazılım olduğu için, çok fazla hack girişimi ve sisteme sızma yolları denenmektedir.

Bir diğeri ise warez kırılmış eklentiler ve temalar, web sitemizde açık kapı (backdoor) bırakarak sistemi savunmasız hale getirip, dışarıdan gelen istekler sayesinde, kolaylıkla hacklenebilir duruma getirmektedir. Bu durum yüzünden milyonlarca web sitesinin ıp adresi spama düşüp, web siteleride blackliste girmektedir.

Sizlere bu yazımda, mcafee tarafından blackliste girmiş olan web sitesinin, nasıl blacklistten çıkarabileceğinizi anlatacağım.

BLACKLİST (KARALİSTE) NEDİR ?

Mcafee Blacklist Kara Liste Kontrolü - Blacklist Kurtulma Yöntemleri - Mcafee Kara liste Kurtulma Yöntemleri - Blacklist Sorgulama - Mcafee Blacklist kurtulma
Kara Liste (Blacklist) Nedir ?

Türkçe karşılığı ”karaliste” olan blacklist terimi, ıp adresi, e-posta adresi ve alan adınızı bilinçsiz bir şekilde kullanarak sizden habersiz spam mail göndermesi, son kullanıcılara zararlı içerik yayma gibi işlemlerde bulunulması ve algılanması sonucunda, web sitelerinizin ulaşılamamasına, mail adreslerinizin mail gönderme kısıtlanmasına sebep olan işlem türüne denir.

Sizlere küçük bir spam türlerini anlatayım.

RATS-Dyna: Trojen, bot eklentileri, email ve kullanıcı bilgisayarı üzerinden oluşan spam türüdür. Temizlenmesi neredeyse imkansızdır.

RATS-NoPtr: Dns adresi olmayan sistemlerden ve spambot sitelerinden dolayı oluşan bir spam türüdür.

RATS-Spam: Kötü niyetli olduğu gösterilen ıp adreslerinden dolayı görünen spam türüdür

RATS-auth: Bir Auth saldırısından dolayı oluşan spam türüdür.

Ip adresinizin karaliste sorgulamasını https://mxtoolbox.com/ ve http://www.spamrats.com/ adresinden, web sitenizin ise https://sitecheck.sucuri.net/ adresinden öğrenebilirsiniz.

Mcafee Blacklist Kurtulma Yolu

Mcafee güvenlik yazılımı yüklü bilgisayarınızda web sitenizi açtınız ve karşınıza mcafee tarafından bu site güvenli değil bildirimi aldınız. İlk önce web sitesini güvenlik yazılımlarıyla taratın. Herhangi bir zararlı içerik görünmüyorsa alttaki adımlarını izlemeye başlayın

Şimdi sırayla ilk önce https://www.trustedsource.org/ adresine gidin

Mcafee Blacklist Kara Liste Kontrolü - Blacklist Kurtulma Yöntemleri - Mcafee Kara liste Kurtulma Yöntemleri - Blacklist Sorgulama - Mcafee Blacklist kurtulma
Mcafee Blacklist Sorgulama Sayfası
  1. –Please Select– yazan bölümden McAfee SiteAdvisor/WebControl (Enterprise) seçin
  2. Daha sonra altındaki Please type in a URL to look up the categorization. yazan bölümde, web sitenizin adresini yazın. ”ör;www.siteadiniz.com”
  3. Çıkan sonuçta hangi sebepten dolayı web sitenizin kara listeye (blacklist) e girdiğini görebilirsiniz.
  4. Evet sıra geldi bu sorunu mcafeeye bildirmekte. Eğer mcafee hesabınız yoksa, sağ taraftaki register bölümünden kayıt işlemlerini tamamlayın. Ardından gelen mailden hesabınızı doğrulayın.
  5. TrustedSource.org’da oturum açın ve tekrar –Please Select– bölümünden McAfee SiteAdvisor/WebControl (Enterprise) seçip web sitenizi kontrol edin.
  6. Şimdi altta çıkan ”Optional categorization suggestion” bölümden web sitenizin neyle alakalı olduğunu kategorilerden seçin. İsterseniz üç kategori bölümünü de doldurabilirsiniz bu size kalmış.
  7. Web sitenizin incelenmesi için, Submit URL for Review butonuna basın. Size, bunun hakkında bir bilet kimliği gönderilecek.

Web siteniz mcafee trustedsource tarafından incelenerek, 5 ile 7 gün arasında geri dönüş yapılacaktır. Olumsuz bir sonuç alırsanız, bu işlemleri tekrarlamanızı öneririm.

 

 

8 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz